Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem bł. Jana Pawła II

Jest jedną z pierwszych w Polsce parafii rzymskokatolickich, która za swojego patrona przyjęła bł. Jana Pawła II. Budowa świątyni rozpoczęła się kiedy trwał proces beatyfikacyjny Jana Pawła II. W jej budowę zaangażowali się nie tylko mieszkańcy Nowego Targu, ale cała społeczność Podhala oraz Polonia amerykańska i kanadyjska. Ta postawa jest świadectwem jakim uczuciem górale darzyli swojego papieża.

W kościele przechowywane są relikwie św. Ojca Pio i bł. Jana Pawła II. Tych dwóch wielkich ludzi kościoła spotkało się tylko raz w San Giowanni Rotondo w 1948 roku. Wiele wskazuje na to, że ojciec Pio podczas tego spotkania poznał przyszłość młodego księdza z Polski.

Nowo powstały kościół jest też jedynym tak nowoczesnym obiektem w Europie. Budowany w technologii pasywnej minimalizuje straty cieplne zapewniając stałą temperaturę zimą i latem.

Informacje praktyczne: msze święte w niedziele i święta:7:00, 10:00, 11:30, 18:00 (lipiec, sierpień 19:00), w dni powszednie: 6:30, 18:00 (lipiec, sierpień 19:00)


 

Comments are closed.